SVEČANO JE OBILJEŽEN DAN NENAORUŽANIH ODREDA I DAN HRVATSKIH BRANITELJICA I BRANITELJA VUKOVARA

Obilježili smo Dan nenaoružanih odreda i dan hrvatskih braniteljica i branitelja Vukovara, 10. ožujka u Bogdanovcima.

Na današnji dan 1991. godine u Bogdanovcima se postrojilo oko 2500 nenaoružanih branitelja s područja bivše općine Vukovar. Cilj okupljanja je bio informiranje mjesta zapovjedništva obrane bivše općine Vukovar gdje će izmješteno zapovjedništvo biti u Bapskoj, a glavno u Bogdanovcima rekao je tada Tomislav Merčep.

Danas nakon 28 godina stojimo u Bogdanovcima, vratima Vukovara, sa ponosom u srcu znajući da su Bogdanovci bili žila kucavica obrane grada Vukovara.

Danas je sretan dan jer veličamo one koji su stvorili ovu državu i dali nam priliku da izgrađujemo naš grad iz ruševina i pepela. Hvala svima koji ste ovdje i koji činite naš grad boljim mjestom za život. - rekao je gradonačelnik Ivan Penava.

Fotografije ustupio gosp. Branko Sivć.